Murata Electronics GRT0335C1H220JA02D
Part No.:
GRT0335C1H220JA02D
Description:
CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0201
Shipping
GRT0335C1H220JA02D Information
Capacitance:
22 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)