Murata Electronics GRM32ER61H106MA12L
Part No.:
GRM32ER61H106MA12L
Description:
CAP CER 10UF 50V X5R 1210
Shipping
GRM32ER61H106MA12L Information
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)