Murata Electronics GRM32ED71A476ME15L
Part No.:
GRM32ED71A476ME15L
Description:
CAP CER 47UF 10V X7T 1210
Shipping
GRM32ED71A476ME15L Information
Product Status:
Active
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)