Murata Electronics GRM31CZ72A475ME11L
Part No.:
GRM31CZ72A475ME11L
Description:
CAP CER 4.7UF 100V X7R 1206
Shipping
GRM31CZ72A475ME11L Information
Product Status:
Active
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)