Murata Electronics GRM31CR72E473KW03L
Part No.:
GRM31CR72E473KW03L
Description:
CAP CER 0.047UF 250V X7R 1206
Shipping
GRM31CR72E473KW03L Information
Product Status:
Active
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)