Murata Electronics GRM31CR70J106KA01K
Part No.:
GRM31CR70J106KA01K
Description:
CAP CER 10UF 6.3V X7R 1206
Shipping
GRM31CR70J106KA01K Information
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)