Murata Electronics GRM31CC80G226KE19L
Part No.:
GRM31CC80G226KE19L
Description:
CAP CER 22UF 4V X6S 1206
Shipping
GRM31CC80G226KE19L Information
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)