Murata Electronics GRM31A5C3A331FWA1D
Part No.:
GRM31A5C3A331FWA1D
Description:
CAP CER 330PF 1KV C0G/NP0 1206
Shipping
GRM31A5C3A331FWA1D Information
Product Status:
Active
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)