Murata Electronics GRM319R71H682KA01D
Part No.:
GRM319R71H682KA01D
Description:
CAP CER 6800PF 50V X7R 1206
Shipping
GRM319R71H682KA01D Information
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)