Murata Electronics GRM319R71H393KA01D
Part No.:
GRM319R71H393KA01D
Description:
CAP CER 0.039UF 50V X7R 1206
Shipping
GRM319R71H393KA01D Information
Capacitance:
0.039 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)