Murata Electronics GRM219R60J226ME47D
Part No.:
GRM219R60J226ME47D
Description:
CAP CER 22UF 6.3V X5R 0805
Shipping
GRM219R60J226ME47D Information
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)