Murata Electronics GRM2195C2A393GE01J
Part No.:
GRM2195C2A393GE01J
Description:
CAP CER 0.039UF 100V C0GNP0 0805
Shipping
GRM2195C2A393GE01J Information
Product Status:
Active
Capacitance:
0.039 µF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)