Murata Electronics GRM216R71H103JA01J
Part No.:
GRM216R71H103JA01J
Description:
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805
Shipping
GRM216R71H103JA01J Information
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.028" (0.70mm)