Murata Electronics GRM2165C1H392FA01J
Part No.:
GRM2165C1H392FA01J
Description:
CAP CER 3900PF 50V C0G/NP0 0805
Shipping
GRM2165C1H392FA01J Information
Product Status:
Active
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.028" (0.70mm)