Murata Electronics GRM155R70J222KA01D
Part No.:
GRM155R70J222KA01D
Description:
CAP CER 2200PF 6.3V X7R 0402
Shipping
GRM155R70J222KA01D Information
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)