Murata Electronics GRM155C80G474KE01J
Part No.:
GRM155C80G474KE01J
Description:
CAP CER 0.47UF 4V X6S 0402
Shipping
GRM155C80G474KE01J Information
Product Status:
Active
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)