Murata Electronics GRM1556P1H2R0CZ01D
Part No.:
GRM1556P1H2R0CZ01D
Description:
CAP CER 2PF 50V P2H 0402
Shipping
GRM1556P1H2R0CZ01D Information
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
2 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
P2H
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)