Murata Electronics GRM1555C1H1R5CA01J
Part No.:
GRM1555C1H1R5CA01J
Description:
CAP CER 1.5PF 50V C0G/NP0 0402
Shipping
GRM1555C1H1R5CA01J Information
Product Status:
Active
Capacitance:
1.5 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)