Murata Electronics GRM033R71C271KA01D
Part No.:
GRM033R71C271KA01D
Description:
CAP CER 270PF 16V X7R 0201
Shipping
GRM033R71C271KA01D Information
Capacitance:
270 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)