Murata Electronics GRM033R61H471KA12D
Part No.:
GRM033R61H471KA12D
Description:
CAP CER 470PF 50V X5R 0201
Shipping
GRM033R61H471KA12D Information
Product Status:
Active
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)