Murata Electronics GRM033F51A152ZD01D
Part No.:
GRM033F51A152ZD01D
Description:
CAP CER 1500PF 10V Y5V 0201
Shipping
GRM033F51A152ZD01D Information
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)