Murata Electronics GRM0337U1HR50BD01D
Part No.:
GRM0337U1HR50BD01D
Description:
CAP CER 0.5PF 50V U2J 0201
Shipping
GRM0337U1HR50BD01D Information
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.5 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
U2J
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)