Murata Electronics GRM0336S1E7R6DD01D
Part No.:
GRM0336S1E7R6DD01D
Description:
CAP CER 7.6PF 25V S2H 0201
Shipping
GRM0336S1E7R6DD01D Information
Capacitance:
7.6 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
S2H
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)