Murata Electronics GRM0336R1E820GD01D
Part No.:
GRM0336R1E820GD01D
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 82PF 25V R2H 0201
Shipping
GRM0336R1E820GD01D Information
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
GRM
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
82 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
R2H
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)