Murata Electronics GRM0335C1E510GD01D
Part No.:
GRM0335C1E510GD01D
Description:
CAP CER 51PF 25V C0G/NP0 0201
Shipping
GRM0335C1E510GD01D Information
Capacitance:
51 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)