Murata Electronics GRM0335C1E1R1BA01D
Part No.:
GRM0335C1E1R1BA01D
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 1.1PF 25V C0G/NP0 0201
Shipping
GRM0335C1E1R1BA01D Information
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
GRM
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
1.1 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)