Murata Electronics GRM022D80E224ME14L
Part No.:
GRM022D80E224ME14L
Description:
CAP CER 0.22UF 2.5V X6T 01005
Shipping
GRM022D80E224ME14L Information
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2.5V
Temperature Coefficient:
X6T
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.22mm)