Murata Electronics GRM0225C1E8R6WDAEL
Part No.:
GRM0225C1E8R6WDAEL
Description:
CAP CER 8.6PF 25V C0G/NP0 01005
Shipping
GRM0225C1E8R6WDAEL Information
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
8.6 pF
Tolerance:
±0.05pF
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.22mm)