Murata Electronics GQM2195C2E2R0BB12D
Part No.:
GQM2195C2E2R0BB12D
Description:
CAP CER 2PF 250V NP0 0805
Shipping
GQM2195C2E2R0BB12D Information
Capacitance:
2 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)