Taiyo Yuden GMK325B7475MNHTR
Part No.:
GMK325B7475MNHTR
Description:
CAP CER 4.7UF 35V X7R 1210
Shipping
GMK325B7475MNHTR Information
Product Status:
Active
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ultra Low ESR
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, SMPS Filtering
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)