Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | GHF-10 |
| Manufacturer | UNEO Inc. |
| Series | - |
| Packaging | Bag |
| Product Status | Active |
| Operating Force | 0gf ~ 50kgf (0lbs ~ 110lbs) |
| Output | Voltage |
| Sensor Type | Resistive |
| Accuracy | - |
| Compensated Temperature | - |
| Voltage - Supply | - |
| Actuator Type | Flat Membrane |
| Actuator Style/Size | Round, 10mm |
| Includes | Sensor, Resistor |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
The following parts include "GHF-10" in Silicon Labs GHF-10.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.