Diodes Incorporated GDZ4V7LP3-7
Part No.:
GDZ4V7LP3-7
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
DIODE ZENER 4.7V 250MW 2DFN
Shipping
GDZ4V7LP3-7 Information
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Series:
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
4.7 V
Tolerance:
Power - Max:
250 mW
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
2 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TA)