Vishay General Semiconductor - Diodes Division GDZ33B-G3-18
Part No.:
GDZ33B-G3-18
Description:
DIODE ZENER 33V 200MW SOD323
Shipping
GDZ33B-G3-18 Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
33 V
Tolerance:
±4%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
250 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 25 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C