Murata Electronics GCM32EC7YA106KA03L
Part No.:
GCM32EC7YA106KA03L
Description:
CAP CER 10UF 35V X7S 1210
Shipping
GCM32EC7YA106KA03L Information
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)