Murata Electronics GCM31CR70J226KE23K
Part No.:
GCM31CR70J226KE23K
Description:
CAP CER 22UF 6.3V X7R 1206
Shipping
GCM31CR70J226KE23K Information
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)