Murata Electronics GCM31C5C3A102JX03L
Part No.:
GCM31C5C3A102JX03L
Description:
CAP CER 1000PF 1KV C0G/NP0 1206
Shipping
GCM31C5C3A102JX03L Information
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)