Murata Electronics GCM31B5C2E123FX01L
Part No.:
GCM31B5C2E123FX01L
Description:
CAP CER 0.012UF 250V C0G 1206
Shipping
GCM31B5C2E123FX01L Information
Capacitance:
0.012 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)