Murata Electronics GCM319R72A104KA37D
Part No.:
GCM319R72A104KA37D
Description:
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1206
Shipping
GCM319R72A104KA37D Information
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)