Murata Electronics GCM2195C1K562FA16D
Part No.:
GCM2195C1K562FA16D
Description:
CAP CER 5600PF 80V C0G/NP0 0805
Shipping
GCM2195C1K562FA16D Information
Capacitance:
5600 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
80V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)