Murata Electronics GA342A1XGF470JW31L
Part No.:
GA342A1XGF470JW31L
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 47PF 250VAC SL 1808
Shipping
GA342A1XGF470JW31L Information
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
GA3
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250VAC
Temperature Coefficient:
SL
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y2
Applications:
Safety
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)