Gowanda Electronics GA10-102KLF
Part No.:
GA10-102KLF
Shipping
GA10-102KLF Information
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
2.818 mA
Current - Saturation (Isat):
2.4A
DC Resistance (DCR):
35mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
35MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.630" L (6.60mm x 16.00mm)