Samtec Inc. FW-50-05-G-D-522-153-A
Part No.:
FW-50-05-G-D-522-153-A
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Shipping
FW-50-05-G-D-522-153-A Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, FW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
100
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.050" (1.27mm)
Length - Overall Pin:
0.675" (17.145mm)
Length - Post (Mating):
0.153" (3.886mm)
Length - Stack Height:
0.522" (13.259mm)