Diodes Incorporated FW4800008
Part No.:
FW4800008
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 48.0000MHZ 7PF SMD
Shipping
FW4800008 Information
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Series:
SaRonix-eCera™ FW
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
48 MHz
Frequency Stability:
±15ppm
Frequency Tolerance:
±12ppm
Load Capacitance:
7pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
33 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)