FP17003_SAKURA-70-W.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | FP17003_SAKURA-70-W |
| Manufacturer | Ledil |
| Series | SAKURA |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Obsolete |
| Type | LED Module |
| Color | - |
| CCT (K) | - |
| Wavelength | - |
| Configuration | Round |
| Luminous Flux @ Current/Temperature | - |
| Current - Test | - |
| Temperature - Test | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | - |
| Lumens/Watt @ Current - Test | - |
| Current - Max | - |
| CRI (Color Rendering Index) | - |
| Viewing Angle | 36° |
| Features | - |
| Size / Dimension | 69.00mm Dia |
| Height | 33.30mm |
| Light Emitting Surface (LES) | 25.00mm Dia |
| Lens Type | Domed |
The following parts include "FP17003_SAKURA-70-W" in Silicon Labs FP17003_SAKURA-70-W.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.