Eaton - Electronics Division FP1012V2-R330-R
Part No.:
FP1012V2-R330-R
Description:
IND FLAT PAC 330NH 36A2 PADS
Shipping
FP1012V2-R330-R Information
Series:
FP1012
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
84 A
Current - Saturation (Isat):
36A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
138mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)