Amphenol ICC (Commercial Products) FCE17C37PA490
Part No.:
FCE17C37PA490
Description:
CONN D-SUB PLUG 37POS R/A SOLDER
Shipping
FCE17C37PA490 Information
Packaging:
Box
Connector Type:
Plug, Male Pins
Number of Positions:
37
Shell Size, Connector Layout:
4 (DC, C)
Current Rating (Amps):
5A
Backset Spacing:
0.318" (8.08mm)