Amphenol ICC (Commercial Products) FCE17B25SA440
Part No.:
FCE17B25SA440
Description:
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Shipping
FCE17B25SA440 Information
Packaging:
Tray
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
25
Shell Size, Connector Layout:
3 (DB, B)
Current Rating (Amps):
5A
Backset Spacing:
0.318" (8.08mm)