Amphenol ICC (Commercial Products) FCE17B25PC350
Part No.:
FCE17B25PC350
Description:
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SOLDER
Shipping
FCE17B25PC350 Information
Packaging:
Box
Connector Type:
Plug, Male Pins
Number of Positions:
25
Shell Size, Connector Layout:
3 (DB, B)
Primary Material:
Metal
Current Rating (Amps):
5A
Backset Spacing:
0.590" (14.99mm)