Amphenol ICC (Commercial Products) FCE17B25PC2EB
Part No.:
FCE17B25PC2EB
Description:
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SOLDER
Shipping
FCE17B25PC2EB Information
Packaging:
Box
Connector Type:
Plug, Male Pins
Number of Positions:
25
Shell Size, Connector Layout:
3 (DB, B)
Flange Feature:
Housing/Shell (Unthreaded)
Current Rating (Amps):
5A
Backset Spacing:
0.590" (14.99mm)