Amphenol ICC (Commercial Products) FCE17A15SB4E0
Part No.:
FCE17A15SB4E0
Description:
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SOLDER
Shipping
FCE17A15SB4E0 Information
Packaging:
Bulk
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
15
Shell Size, Connector Layout:
2 (DA, A)
Current Rating (Amps):
5A
Backset Spacing:
0.405" (10.29mm)